Ahogy azt az előző Instagram trendekkel foglalkozó cikkünkben is elmondtuk, 2021-ra a videó eljutott odáig, hogy az EGYIK nagy növekedési lehetőséggel kecsegtető tartalomtípusból határozottan A legnagyobb növekedési lehetőséggel kecsegtető tartalomtípussá vált. Hogyan is lehetséges ez? Tarts velünk, és fejtsük meg együtt a videómarketing sziklaszilárd népszerűségét a közösségi médiában!
Miért éri meg elolvasnod ezt a cikket?
- Megtudhatod, hogy miért érdemes beépítened a videókat (és egyéb audiovizuális tartalmakat) a közösségi média marketingedbe.
- Megismerheted a jelenleg rendelkezésre álló integrált videós funkciókat.
- Megmutatjuk, hogy hányféle módon tudod felhasználni a videóid az egyes platformokon.
- Reméljük egy kis motivációt is sikerül adnunk ahhoz, hogy ebbe belevágj.
Érv #1 –
Számtalan statisztika bizonyította már be, hogy a felhasználók leginkább a videókat preferálják az összes többi tartalommal szemben.
Ez a különböző márkák és vállalkozások online megjelenésére is igaz. Egy felmérés alapján, a fogyasztók 54%-a az összes tartalomtípus közül leginkább videós tartalmakat nézne szívesen egy adott márkától vagy üzlettől.
Ez pedig csak a jéghegy csúcsa. A videók minden platformon nagy népszerűségnek örvendenek.
2019-ben egy felhasználó átlagosan 6 óra és 48 percnyi videót nézett az internet különböző platformjain, mely azóta a jelenlegi bezártság és szociális elszigeteltség hatására tovább nőtt.
Érv #2 – Az algoritmus által is nagyobb reflektorfényt kapnak
Akármilyen szemüvegen keresztül nézzük, az egyértelmű, hogy a platformok algoritmusai rendkívüli mértékben szimpatizálnak a videós tartalmakkal.
Nyisd meg valamelyik közösségi oldalt, és figyeld meg, hogy mennyi idő telik el, amíg az első videó szembejön veled. 10 másodperc? Fél perc?
Ez valószínűleg azért lehet, mert a videós tartalmak általában jobban teljesítenek a legtöbb algoritmusban, mivel képesek lekötni a közönség figyelmét. Egy igazán érdekes videón több ideig ragad meg az átlag felhasználó szeme, mint egy hasonló, figyelemfelkeltő képen.
Mindez pedig azt eredményezi, hogy a videókat az algoritmus magasabb osztályba sorolja az egyes felületeken, így több emberhez juttatja el azokat.
Miért igaz ez kifejezetten az utóbbi időkben?
A TikTok népszerűsége nyomán az összes platform kifejlesztette a saját „egyperces” funkcióját (Instagram Reels, YouTube Shorts, Snapchat Spotlight), amelyet úgy akarnak népszerűsíteni, hogy nagy organikus elérést kínálnak a tartalomgyártóknak.
És ha már itt járunk…
Érv #3 – Elkészítésük könnyebb és időhatékonyabb, mint valaha
Legalábbis, ha az appon belül szeretnéd elkészíteni a videóid.
Az egyes platformok ugyanis realizálták a közönség óriási igényét a videós tartalmakra, így saját in-app szerkesztőfelületeket hoztak létre, melyek segítségével könnyedén lebilincselő tartalmakat tudsz gyártani rövid idő alatt.
A TikTok, Instagram Reels, YouTube Shorts és Snapchat Spotlight felületeit akkor is magabiztosan tudod kezelni, ha nem rendelkezel több éves tapasztalattal a videószerkesztés terén.
A séma nagyjából minden felületnél ugyanaz. Felveszed a videót az appon belül, amely maximum 1-2 perc lehet, majd utólag matricákkal, feliratokkal és effektekkel színesítheted a nyers felvételt.
Mára már nem kell hollywoodi szintű szakértelemmel rendelkezned ahhoz, hogy több ezer emberhez juttasd el mondandód. Egyszerű, telefonnal készült, autentikus tartalmak is bezsebelhetnek több százezres nézettségeket.
Érv #4 – Más tartalmaknál hosszabb „szavatossági idejük” van
Az, hogy az általad elkészített tartalom mennyi ideig látható az algoritmus által irányított oldalakon (például: Explore page, Kezdőlap, „For You” page), nagyban függ többek között az éppen aktuális trendektől, a viralitástól, illetve a tartalom típusától is.
Egy videó sokkal több ideig van jelen ezeken a helyeken, mivel több interakciót vált ki a felhasználókból, ezáltal előnyösebb az algoritmus számára. (Egy TikTok videó például a feltöltést követő 1 hónap után is eljuthat új emberekhez organikus úton.)
Szerencsére a videók egyedülálló lehetőséget biztosítanak arra, hogy ne csak egyetlen platformon jelenj meg velük, hanem egy kicsit átalakítva a létező legszélesebb online megjelenést biztosíts márkád vagy vállalkozásod számára.
Gondolkozzunk kicsit.
Ha felveszel egy videót TikTok-on, akkor a vízjel eltüntetése után azt bármilyen plusz erőfeszítés nélkül közzéteheted Instagram Reels-en is, mivel ugyanazt a formátumot (9:16) használja és célt szolgálja a két platform.
Az Instagram Feed-ben megjelenő videók pedig a Facebook felületére is tökéletesek.
Az Instagram sztorijaidat könnyedén megoszthatod Pinterest videopinként, a LIVE adások felvételeit pedig egy gomb megnyomásával már publikálhatod is IGTV-n.
Mi ez, ha nem tökéletes cross-channel marketing?
Kattints ide és nézd meg az erről készült TikTok videónkat!
Ha pedig érdekel, hogy hogyan tudsz másfajta tartalmakat is kreatívan újrahasznosítani, akkor kattints ide!
Érv #6 – Tökéletesek a fiatalabb generációk tagjaiból álló célcsoportok eléréséhez
A fiatalabb generációk (legfőképp a Z-generáció) számára az internet nélküli élet teljes mértékben elképzelhetetlen. Olyan tagjairól beszélünk a társadalomnak, akik már egészen kiskoruk óta követik a YouTube-on lévő tartalomgyártókat, valamint használják a platformot szórakozásra, inspirációgyűjtésre, tanulásra vagy akár szocializálódásra.
Ami igazán meglepő, hogy egy YouTube felmérés szerint a Millenniumiak és a Z-generáció tagjainak 50%-a állítja azt, hogy nem boldogulna az életben a platform nyújtotta videók nélkül.
És akkor ne is beszéljünk a dübörgő népszerűségű TikTok-ról, aminek mostanra nagyjából 1 milliárd aktív havi felhasználója van, melynek több mint a 35%-a 18-24 év közötti.
Érv #7 – Sokkal személyesebb módon ismertetheted meg a márkád a célcsoportoddal
Gondolj bele. Egy megírt szöveges poszt vagy elkészített kép esetén a célcsoportod valószínűleg csak az adott terméket vagy egy szép grafikát/képet lát. A videóknál nem ez a helyzet. A videómarketing tökéletes többek között arra is, hogy a közönséged egy hangot, illetve arcot tudjon társítani ahhoz a márkához, amely éppen el akar adni valamit neki.
A szöveges posztok és az Instagram bejegyzések megismertetik a márkát vagy vállalkozást a közönséggel. A videók emberivé varázsolják. Segítenek, hogy jobban kifejezd az általad képviselt értéket, valamint a sztorit, ami a márka vagy az üzlet mögött van.
+1 Érv – A videók könnyebben adnak el, mint bármely más típusú tartalom
Ez így igaz. Az interneten megtalálható üzletek (most kapaszkodj meg) 93%-a állította azt, hogy a videók hatására már szerzett új vásárlókat. A videós tartalmak mind organikus, mind pedig fizetett úton messze az egyik legnagyobb ROI-val rendelkeznek.
A videók lehetővé teszik az üzleteknek, hogy dinamikus és átfogó módon mutassák be az eladásra kínált termékeiket. A célcsoport számára is érdekesebb, mintha a tízezredik elcsépelt reklámszöveget olvasnák a nap folyamán.
Mire vársz még?
Ha eddig messziről elkerülted volna még a videómarketing fogalmát is, akkor van egy jó hírünk.
A videókészítés soha nem volt ennél könnyebb, mint most. Még mindig nem késő elindulnod, hiszen a legtöbb platformon csak ezt követően fogják bevezetni Magyarországon a videós funkciókat. A videók készítését sokan nem tekintik a saját asztalunknak, emiatt pedig több hely van a növekedéshez és a közösségépítéshez az egyes közösségi felületeken… egy darabig.
Így hát ne késlekedj, ragadd meg a telefonod és éld ki a kreativitásod pár szórakoztató vagy éppen edukatív videó keretein belül! Ha pedig további segítségre lenne szükséged a marketingeddel kapcsolatban, akkor keress minket bátran!
Ne feledd:
„Egy kép többet mond ezer szónál, egy videó azonban egymilliónál is.”